Damatlık Ne Zaman Seçilmeli?

Aylar Öncesinden Model Bakmaya Başlayın

Güzel bir gelinin yanına şık bir damat yakışır elbette ki. Peki, bu şıklığı elde etmek için hazırlıklara ne kadar önce başlanmalı?

4 ay öncesinden smokin mi takım elbise mi ya da bambaşka orjinal bir kıyafet mi istiyorsunuz? Vücudunuza ve günün modasına en çok hangi modelin uyacağını düşünüyorsunuz? Katalogları karıştırarak fikir edinmeye başlayın. Aksesuar olarak neleri istediğinize karar verin.

Alacağınız damatlığa üç ay önceden, üzerinize deneyerek bakmaya başlayın. Daha sonra farklı işlere yoğunlaşacağınızı düşünerek diktirmeye başlayın veya en uygun ve fit görünen modeli satın alın. Kiralama yapacaksanız yine bedeninize uyan modeli düğün gününüz için ayırtın.

Diktirmeyi veya satın almayı önceden halletmiş olsanız bile, son provayı kesinlikle düğünden bir ay önceye alın. Böylece kilo değişikliklerinin sıkça görüldüğü düğün öncesinde, bollaşan pantolon beline tadilat yapılabilecek kadar zaman olur.

1 hafta önce kendinize düğün günü için özel iç çamaşırları, ipek çorap ve mendil alın.

Eğer tüm damatlık setini birlikte aldıysanız; gömlek, kravat/papyon, kuşak, kemer, askı, kol düğmeleri, çorap,  mendil, yaka çiçeği ve takımınızın eksiksiz olarak bir arada olduğundan emin olun. Eğer smokin kiralıyorsanız teslim alacağınız saati bir gün önceden kiralama ofisi ile çek edin. Damatlığınızı satın aldıysanız askıda asılanın doğru beden olduğundan emin olun. Yanınıza alacağınız yedek gömlek ve iç çamaşırını bir gün öncesindan hazır edebilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *