Çiçeksiz Düğün Olmaz

Dört Mevsim Düğün Çiçekleri

Dört Mevsim Düğün Çiçekleri

Düğün, dört mevsim ayrı bir güzel. Bu güzelliğe de her mevsimin kendine has çiçekleri yakışır!

Günümüzde her mevsimde her çiçeği bulmak mümkün olsa da aslında her çiçeğin yetiştiği mevsim farklıdır. Mevsiminde alınan çiçek ise hem daha hesaplı hem de daha uzun ömürlü olur. Siz de düğün bütçenizi yormamak ve doğaya karşı duyarlı davranmak isteyenlerdenseniz düğün çiçeği seçiminizde hem gelin çiçeğinizi hem de düğün dekorasyonunda kullanılacak çiçekleri mevsiminde yetişenlerden tercih etmelisiniz.

Dört Mevsim Düğün Çiçekleri

İlkbahar Düğünü Çiçekleri
İlkbahar düğünlerinde gelin çiçeği olarak güzel kokulu ve renkli buketlere kolyaca ulaşabilirsiniz. Her davetli için ufak bir demet taze nergis, şakayık, zambak veya frezya sunabileceğiniz masa üstü süslemeleri düğününüzde herkese ilkbahar coşkusunu yaşatabilir. Farklı renkleri tercih ediyorsanız araya birkaç lale de katabilirsiniz.

Dört Mevsim Düğün Çiçekleri

Yaz Düğünü Çiçekleri
Manolya, lavanta, zambak, karanfil ya da papatya gibi rengarenk bir çiçek seçkisine hazır mısınız? Yaz düğünleri hem hareketli hem de renkli düğünlerdir. Bu yüzden elinizden geldiğince çok çiçek ve renk kullanmaya çalışın. Sade bir düğün planlıyorsanız da yazın kraliçesi güller yardımınıza koşacaktır. Sıcak hava koşulları yüzünden hemen bozulabilecek çiçeklerinizi korumak için çiçekçinizden yardım alabilirsiniz.

Dört Mevsim Düğün Çiçekleri

Sonbahar Düğünü Çiçekleri
Sonbahara uygun düğün çiçekleri koyu pastel tonları ve yumuşak renklerde olanlardır. Orkideler, kasımpatları ya da hezaren çiçeklerinden oluşan bir gelin çiçeği tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çiçekçinizin kuru dallar ile hazırlayacağı sonbahar aranjmanları da zengin bir masa üstü dekorasyonu olabilir.

Dört Mevsim Düğün Çiçekleri

Kış Düğünü Çiçekleri
Çiçek çeşitliliğinin diğer mevsimlere göre daha seyrek olduğu kış aylarında yine de çok güzel aranjmanlar ve çiçek demetleri hazırlayabilirsiniz. Sümbüller, kamelyalar, süsenler ya da kardelenler ile hazırlanmış dekorlar düğün temanızı destekleyecektir. Canlı gelin çiçeği yerine kurutulmuş çiçekler de kullanabilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *