Birbirinden Şık Gelin Ayakkabıları

Kategoriler: Gelin Ayakkabısı

Bu Ayakkabılar Tam Gelinliğinize Göre

 

Büyük günde sade bir gelinlik giymeyi tercih ettiyseniz, doğal olarak gösterişili bir ayakkabı gelinliğinizin altında sırıtır. Bütün ayakabıcıları altüst etmek yerine, istediğiniz ayakkabıyı yaptırma şansınız da var. Gelinliğinizin üzerinde süslemeler varsa ya da belli taşlar kullanılmışsa aynı taşlardan ayakkabının üzerine de işletebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise ayakkabılarınızı gelinliğin kumaşından yaptırmanızdır. Kaliteli, yumuşak ve esnek bir deriden yapılmış ayakkabıları tercih etmenizi öneririz. Zira yumuşak derili ayakkabıların esneme payı olduğundan organizasyonun ilerleyen saatlerinde canınızın yanmasını biraz olsun engellemiş olursunuz.

Topuk Yüksekliği

Topuk seçimini yaparken rahatlık dışında belki de düşünmemiz gereken en önemli şey müstakbel eşinizle aranızdaki boy farkıdır. Aranızdaki boy farkı çoksa yani eşiniz sizden oldukça uzunsa topukların yüksekliğinde bir sorun yaşamazsınız, fakat boy farkı çok azsa ve siz topuklu bir ayakkabıyı tercih ediyorsanız eşinizden daha uzun görünürsünüz ki bu pek tercih edilen bir durum değildir. Ayrıca gelinlik provalarına giderken ayakkabınızı henüz almamış olsanız bile ne yükseklikte bir topuk kulanmak istediğinize karar vermiş olamanız gerekiyor ki gelinliğin boyunda son anda sorunlar yaşamayasınız.

 

 

Topuklu ayakkabılar sizi daha kadınsı gösterecektir, fakat rahat etmek istiyorsanız yüksek topuklu modellerden kaçınmalısınız. Ayakkabılarınızı çorapsız giyecekseniz, önceden içini pudralamanızı tavsiye ederiz. Ayaklarınız uzun ve ince ise sivri burunlu modelleri, taraklıysa yuvarlak burunlu olanlar sizin için daha uygundur. Ayakkabınızı almaya günün ilerleyen saatlerinde gidin, çünkü ayakkabıların hacmi gün boyunca genişler ve en doğrusu bu haliyle rahat ettiğiniz bir ayakkabı almanızdır.

Ve tabii ki ayakkabınız nasıl olursa olsun düğün gününüzde ayakkabınızın altına arkadaşlarınızın adını yazmayı unutmayın.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *