Balayınızı Geciktirmeyin

Kategoriler: Balayı Tatili

En Özel Tatilinizi  İyi Değerlendirin

Balayı planını eşinizle birlikte yapmalısınız. Böylece hem sizin hem de eşinizin isteği doğrultusunda balayınız şekillenir.

Yanınızda götüreceğiniz eşyaların bir listesini yapın. Balayı alışverişinizi bu listeye göre yaparak hem karmaşayı engellersiniz, hem de unutacağınız eşya sayısını mümkün olduğunca minimuma indirirsiniz.

Seyahatiniz için anlaştığınız seyahat acentesine gezinizde istediğiniz tüm detayları bildirin. Bu sizin en özel tatiliniz olacak, değil mi? Balayında zaman planlamasını çok iyi yapmalısınız. Kendi işinize de sahip olsanız, ücretli de çalışıyor olsanız işte vakit çok önemlidir. Balayı zamanınızı işlerinizi aksatmayacak şekilde ayarlamalı ve bu kısa zamana ne kadar çok eğlence sıkıştırabileceğinizi iyi planlamalısınız. Sabah kahvaltınızdan, akşam yemeğinize kadar en ufak ayrıntılar bile balayınızı farklı kılacaktır. Bu ayrıntılara özen göstermeniz gerekir.

Bu sırada eşinizle iletişiminizi belirli ölçütlere göre ayarlamalısınız. Birlikte yaşamaya alışmak zaman alabilir ama bu dönemde biraz toleranslı davranırsanız, eşinizle daha sağlıklı bir iletişim kurmuş olursunuz. Balayında birbirinize karşı agresif davranmamalısınız, söyleyeceğiniz her kelimeyi seçmelisiniz, çünkü ağzınızdan çıkacak herhangi yanlış bir kelime balayınızın gidişatını bozabilir.

Otel için rezervasyonunuzu son güne bırakmamalısınız. Herhangi bir sorun çıkması ihtimalinde düzeltecek vaktiniz olmalıdır. Balayınızı geciktirmemeye dikkat edin, evliliğinizin ilk günlerindeki heyecanla giderseniz daha iyi olacaktır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *