Bahar Gelini mi Yoksa Yaz Gelini mi Olmak İstersiniz?

Kategoriler: Gelinlik Modelleri

Bahar ve Yaz Düğünleri İçin Gelinlik Modelleri

Kışın havalarında soğuk olması sebebiyle, daha çok bahar ve yaz düğünleri sevilir. Malum bahar ve yaz düğünleri için artık yavaş yavaş kolları sıvamak gerekir. Düğün sezonu çok yoğun olduğundan işlerin vakitlice halledilmesinde yarar vardır. Bunun için şimdiden model seçiminize ve bir çok hazırlığa karar vermeniz gerekir. Her zevke uygun kumaş çeşidi ile hayal ettiğiniz gelinlik modeline kavuşmanız çok kolaydır.

Gelinliğinizin modelini özel yapan aslında kumaş seçiminizdir. Gelinlikte kaliteyi yansıtan kumaşlarla modeller daha şahane yansıtılmaktadır.

Bahar gelini tıpkı bir çiçek açmış bahar dalı gibi taze kırılgan narin ve gösterişli olmalıdır. Uçuşan etekler tercih etmelisiniz. Kabarık gelin eteklerini sakın kullanmayın. Omuzlarınızda tüllerden yada dantellerden küçük detaylar bulunursa romantik ve narin bir görüntü elde edebilirsiniz. Saçlarınıza gelince en önemli noktalardan biridir bu ya doğal haliyle bırakın ya da  su dalgası yapın ve bu şekilde çiekten taçlar kullanın. Topuzdan vazgeçmem diyorsanız dağınık topuzları tercih edin. Aksesuar konusunda abartıya kaçmayın. Bahar dalı gibi bir görüntüye kavuşun.

Eğer bir yaz düğünü yapmaya karar verdiyseniz, düğün için uygun bir gelinlik seçmelisiniz. Yaz gelinlikleri hafif, hava alan materyallerden yapıldığında sizi ferah ve rahat tutarlar, bu en iyisidir. Yaz düğünü gelinlikleri için  şifon, krepe, pamuk, organza, jorjet, vual  en iyi materyallerdir.

Ayrıca elbisenizi renklendirmeyi de düşünebilirsiniz. Kırmızı ya da pembe ya da lavanta rengi gibi pastel renkler trendy renklerdir. Tabi ki bir yaz düğünü için, temanıza uyan her renk şahane görünecektir.

Düşüneceğiniz bir başka şey de, elbisenizin uzunluğudur. Hava sıcak olduğu için, kısa bir elbise sizi taze ve ferah hissettirir. Ayrıca, uzun bir elbise de özellikle kumsal düğünleri için iyi seçeneklerdir.
Kumsal düğünü görünümünüzü tamamlamak için, saçınıza çiçekten bir taç takın. Bütün saçınıza yapay elmastan küçük taşlar takmanız da saça parıltı ekleyecektir.

Bİr yaz düğünü yapmak size tropik e rahat bir ortamda asla unutamayacağınız güzel anılar sağlayacaktır.

Şimdi de bahar ve yaz düğünleri için gelinlik modellerine bakmaya ne dersiniz?

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *