BAHAR DÜĞÜNÜ YAPMAK İSTEYENLERE ÇOK ÖZEL TAVSİYELER

Bahar Ateşi
Bahar taze ve güzel kokudur, yeşil ve çimli, limon kokulu ve aydınlıktır. İnsanlara baharı düşündüren şeyler: Temiz hava, yeni açan çiçekler ve tomurcuklar, sağlık ve zindelik, kırlar, tavşanlar, kuzular, civcivler, daha uzun günler ve daha sıcak havalr…

Bahar Düğünü
Bu mevsim ümit ve yeni başlangıçların mevsimidri ki her düğün için böyle bir başlangıç arzu edilir. Dünya canlı renklere bürünür ve yeni yaşamlara gebedir, tıpkı ilişkiniz gibi… Bhar düğününün sırrı evlilik formalitesi ile doğanın durdurulmaz gücünü birleştirmektir. Eğer düğününüzü açık hava yapamıyorsanız dışarıdaki canlı renkleri, çiçek kokularını ve açan tomurcukları içeriye yansıtmayı unutmayın. Yılın bu zamanının en güzel renkleri: Yeşilin tüm tonları, sarı, lavanta, limon sarısı, leylak rengi ve gül pembesi.

Mevsimsel Özellikler
Şu ana kadar bahsettiğimiz çiçekler ve renkler nefes kesici ve çok moda. Üstelik seçtiğiniz bu mevsimde en çok etki bırakacak tarz ve stil yaratacak şeyler. Siz inanılmaz derecede zevk sahibi bir gelinsiniz! Eşi benzeri görülmeyen, unutulmaz bahar düğününüz için yapabileceğiniz bazı şeyler:

*Davetiyelerinizi el yapımı, çiçek baskısı yapılmış kağıtlara bastırın.

*Bir başkasına ümit ve daha parlakbir gelecek verin: üç tane tost makinesi alacağınıza, misafirlenizden kalbinize yatan hayır kurumuna bağışta bulunmalarını isteyebilirsiniz.

*Etraftaki ağaçlara Tibet çanları ve beyaz boncuklar asarak hafif bahar melteminden sonuna kadar yararlanın. Siz evlilik için yemin ederken tatlı tatlı çinlayacaktır.

*Resmi bir buket yerine tomurcuk açmış çiçeklerinizi gevşekçe bir araya getirip sepet şeritleriyle veya beyaz kurdale ile sarın.

8898

*Bu mevsimde çiçeklerin bol olması sebebi ile çiçek fiyatları düşer ve çılgınca her yeri onlarla dekore edebilirsiniz. Her bir masa ve pencere kenarlarını çiçeklerle süsleyin. Çıkışta büyük bitkiler veya ağaçlar yerleştirin. Hatta düğün töreni çıkışına asılı sepetler koydurabilirsiniz.

*Direk pazardan alarak daha uyguna alabilirsiniz.

*Misafirleri masalarına ziyaretçi defterine yada girişe yönlendirirken canlı renklerde çiçekler kullanın.

*Çiçekler gayet makul fiyatlandırıldığında olabildiğince kullanın onları ve bayanlar tuvaletini de dekore edin.

*Düğününüz yada yemek masaları için sandalyelerin arkasına taze çiçekler bağlayacaksanız, solan çiçekler için su tüpleri iliştirin. Son dakikaya kadar orada bırakın çünkü baharda inanılmaz sıcak günler olabiliyor.

*Güzel bir bahar ayrıcalığı hayatınızı birleştirdiğiniz yerdeki ağaçları parlak sarı kurdelelerle sarmak olacaktır.

*Saçlarınıza taze çiçekler takabilirsiniz ve pastanızın üstünü çim gibi yeşil şekerlemelerle kapatabilir, tomurcuk çiçekler koydurabilirsiniz. Bu artık çok nadir yapılıyor, oysaki inanılmaz görüntüsü var.

*Her bir peçetenin taze tomurcuk filizleriyle bağlanması da güzel bir ayrıntı.

*Masaları sepet kamışları yada elma, yeşil ve sarı limonlarla doldurulmuş küçük kovalrla dekore edin. Davetlilerinizin isimlerini küçük kartlara yazıp yer gösterici olarak her sandalyenin önüne koyulacak meyvelere iliştirin.

4854585

*Nikah şekeri yerine çiçek tohumu yada rengarenk kaplara çiçek soğanı koyup masalara yerleştirebilirsiniz. Hem daha hesaplı olacaktır.

7898

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *