Aksesuarsız Gelin Olmaz

Kategoriler: Gelin Özel

Gelinlik Aksesuarlarıyla Tamamlanır

Gelin sadece gelinlik veya iç çamaşırı ile hazır sayılmaz. Gelinin güzelliğine ve gelinliğine anlam katan ise dış görünüşündeki aksesuarlarıdır. Bu aksesuarların olması ise geline ayrı bir güzellik katmaktadır.

Gelinin aksesuarları aslında iki ana kısımdan oluşmaktadır. Birincisi; gelinliğin altına giyilen aksesuarlar, bunlar korsesi, iç çamaşırı, çorabı gibi… İkincisi ise; gelinin dışarıdan görünen aksesuarlarıdır. Gelinliği ve gelini güzel gösterecek olanlar ise bu aksesuarlardır. Aslında tüm aksesuarlar uygun şekilde alındığı zaman gelin tam anlamıyla mükemmel olur.

Gelinin görünen aksesuarı bazen bölgesel zenginlikleri de göstermektedir. Bazı ülkelerde ve illerde geline has aksesuarlarda bulunmaktadır. Avrupa ve ABD gibi çeşitli ülkelerle birlikte Türkiye’de kullanılan genel gelinlik aksesuarları ise ayakkabı, gelin tacı, gelin kesesi, kemer…

Gelin Ayakkabısı

Gelinlikle ve gelinliğin yapım aşamasında olması gerekenlerin en başında ayakkabı gelir. Gelinin gelinliği ayakkabının niteliğine göre değişmektedir. Topuklu bir ayakkabı giyerseniz, gelinin eteği ona göre uzatılır. Şayet gelin ayakkabısı gelinliğe karşı aykırı bir renk taşıyorsa o zaman gelinliğin üzerine ayakkabıyla uyumlu renkler seçilir. Böylelikle her ikisi de aykırılıktan kurtulur. Düşünün bir kere, beyaz gelinlik giymiş bir gelin, kırmızı ayakkabılarla salondan içeriye giriyor. Aykırılığı sevenler için ideal ama belli ölçü ve kıstasları prensip alanlar için öyle sayılmaz.

Gelin Tacı

Gelinlikle birlikte gelinin üzerinde bulunması gerekenlerden biri de gelin tacıdır. Gelin tacı, gelinin duvağını tutması ve saç şeklinin belirginleşmesi için en önemli etkenlerden biridir. Gelin tacı, gelinliğin niteliğine ve gelinin saç durumuna göre çeşit çeşittir. Gelin tacı güzelliğin simgesi olduğu için adeta gelinin ödülü yerinde sayılır.

Gelin Kemeri

Kadın vücuduna en çok yakışan aksesuarlardan olan kemer, sonunda gelinlik modasına da damgasını vuracak gibi görünüyor. 2012 gelinliklerinde en çok kullanılan akseuar kemer. İster bele oturan tarzda olsun, ister göğüs altında kullanılsın; gösterişli taşlarla bezenmiş olsun ya da sadece bir kurdele kadar ağırbaşlı.

Gelin Kesesi

Bu yeni trend, gelinliğin ve damatlığın zarar görmesini, dans ve konukları gezme sırasında düşüp kaybolmasını engellemenin yanı sıra takıların tek bir yerde toparlanmasını sağlıyor.  Gelin keseleri sayesinde düğün sonrasında takıların taşınması da bir hayli kolaylaşıyor. Ayrıca tebrik sırasında takı takılması için harcanan zaman da minimuma iniyor ki, bu durumdan en çok konuklar memnun kalıyor.
Tüm bu noktalar göz önüne alındığında vazgeçilmez bir gelin aksesuarı olarak karşımıza çıkan gelin keseleri çok amaçlı bir aksesuar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *