A’dan Z’ye Gelinin Hazırlığı

Kategoriler: Gelin Özel

gelin

Gelinin Alfabesi

Mükemmel bir gelin olmak için bilmeniz gereken küçük ama tatlı detayları sizler için toparladık ve A’dan Z’ye bir alfabe haline getirdik. Düğününüze hazırlanırkken bunlara dikkat etmeniz yeter.

-A-
Aksesuar

En sade bir gelinlik bile doğru aksesuarlarla mükemmel bir hale getirilebilir. Önemli olan bol bol değil, yeinde kullanabilmektir.

-B-
Bolero

Her zaman gelinliklere kibar bir hava katar. ama eğer sırt bölgesi geniş biriyseniz sizi olduğunuzdan daha iri göstereceğinden minyon gelinler için daha doğru bir seçimdir.

-C-
Cilt bakımı

Gelinliğinizin içinde prensesler gibi olmak için sadece güzel bbir gelinlik ve makyaj yetmez. Dinlenmiş bir cilt gece boyunca ışıldamanızı sağlar.

gelinin hazırlıkları

-Ç-
Çiçek

Her rengi, her yerde, her zaman… Ama mümkünse gerçek çiçek kullanın. Buketinizden dekorasyonunuza kadar çiçeklerin renk ve cins bakımından uyumlu olmasına dikkat edin. Yaz gelinleri saçlarını çiçeklerle süslesin.

-D-
Dekolte

Hayalinizdeki gelinliği giymek istemekte haklısınız. Ne var ki gelinliğin bir gece kıyafeti olmadığını ve bir anlam taşıdığını unutmamalı bu yüzdende ayarı kaçırmamalısınız.

-E-
El işi

İşlemeli modeller her zaman için gelinliklerin göz bebeği olmuştur. ele ki elle işlenince kalitesi ve kıymeti çok daha artar. Çok zahmetli bir iş olduğundan işlemeli gelinlik diktirmeyi düşünüyorsanız provalara daha erken başlamalısınız.

-F-
Fantazi

Volanlar, fırfırlar, kabartılar…Ne kadar uçmak isterseniz haklısınız. Özellikle etek modellerinizde bu kıvrımları daha fazla kullanabilirsiniz. Fantazi sadece gelinlik modeliniz için geçerli değil tabii, düğünün her aşamasına tatlı abartılarınızı katabilirsiniz.

-G-
Gümüş ve Altın

Metalik ışıltılar dikkat çekicidir. İster üzerinizde olsun ister dekorasyonda, gümüş ya da altın tonları her zaman ışıltı katar, yerinde kullanıldığında lüks bir hava verir.

-H-
Hızlı Değişim

Gelinliğinizi belirlerken hızlı bir kaç değişiklikle farklılık yaratabilirsiniz. Mesela nikahta sonra duvağınızı çıkarıp, çiçekli bir kemer takabilirsiniz. Sanki iki kıyafet giymişsiniz gibi birden bambaşka bir havaya bürüneceksiniz.

-I-
Işıltı

Gelinlikte ışıltı daha çok kış modelleri için akla gelen ilk detaylardandır. Ama son zamanlarda ışık sistemleri o kadar gelişti ki ışıltılı gelinlik modelleri de dört mevsime yayıldı.

-İ-
İnci

Gelinlerin hatta tüm kadınların sahip olması gereken bir parça. İnci takıların yerini inanın çok az şey tutar. Yine de size takılacak olan takıların arasında kaybolacağı endişesiyle tercih etmeyebilirsiniz. Masa ve dekorasyonda da inciler serpiştirerek ortamı yumuşatabilirsiniz.

-J-
Jartiyer

İç giyim her gelin için önemli. Gelinliğin altına kendinize güven veren parçalar seçin ve giyin. Kışkırtıcı, şık ve bir o kadar da masum modeller unutulmaz bir gecenin başlangıcı için sizi havaya sokacaktır.

-K-
Kuaför ve duvak

Saç modelinize karar verirken duvağınızı almayı unutmayın… Kullanacağınız diğer aksesuarlarla birlikte kuaföre gidin. Gelinliğin ve duvak modelinizin saç tasarımında büyük rolü var, kuaförünüzle konuşarak en güzel modeli belirleyiin.

-L-
Lüks

Bir gelinliği ya da düğünü lüks hale getirmek için çok büyük paralar harcamak gerekmiyor.Her şeyin çok bol olması gerekmiyor. Sadelik her zaman lüksün başıdır. Seçeceğiniz şey her ne olursa olsun kaliteli olması önemli.

gelinin hazırlıkları

-M-
Mücevher

Takı ve gelin… Ayrılmaz ikili…Takı takma töreni artık yerini hediyeyi elden vermeye bırakıyor ya da takılan takılar küçük bir çantada toplanıyor. Sizde istediğiniz mücevherlerigece boyunca üzerinizde taşıyabiliyorsunuz.

-N-
Neşeli

İçinizdeki enerjiyi, mutluluğunuzu ve neşenizi belli etmekte sakınca görmeyin, bu sizin en doğal hakkınız. Hatta seçeceğiniz şeylerde bile bunu gösterebilirsiniz. Topuklu ayakkabılarınızı çıkarıp sempatik lastik ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Saçlarınızı şeker tokalarla toplayabilirsiniz.

-O-
Organze

Gelinliğinize istediğiniz havayı vermek için seçeceğiniz kumaş da çok önemli. Mesela uçuşan, rahat bir gelinlik için organze tipi kumaşları tercih edebilirsiniz. Daha ağır bir görünüm için ise taftayı önerebiliriz.

-Ö-
Öneri

Düğün etrafa gösteriş günü olarak algılanmamalı. Amaç size özel bu günü yakınlarınızla paylaşmak. Kendinize soracağınız ”Bu düğünden en çok neyin unutulmaz olmasını istiyorum” sorusunun cevabı size pek çok konuda ışık tutacaktır.

-P-
Pasta

Düğünün en tatlı detayı… Farkındaysanız pasta trendleri ne kadar değişti. Eskiden düz beyaz ve katlı olan pastalar artık bir heykel gibi. Pastanızı seçerken görüntüsündeki çarpıcılığının yanı sıra lezzetine de iyi olmasına özen gösterin.

-R-
Rahatlık

Her ne kadar mükemmel görünmek için elimizden gelen her tür işkenceye hazır olsak da rahatlık önemli. İçinizin rahat olmasının yanı sıra kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın rahatlığı da önemli.

-S-
Straples

Türk kadınlarının en çok tercih ettiği gelinlik dekoltesi ancak yaz aylarında sorun değil de kış soğuğunda biraz zor olabilir. Kış aylarında da bolero kullanarak straples gelinlik giyebilirsiniz.

gelinin hazırlıkları

-Ş-
Şarkı

Bütün düğün havasını müzik belirler. Eğlencenin dozajı da tamamen müziğe bağlıdır. Bu yüzden müzik seçimine dikkat edin. Seçeceğiniz dans şarkısı da önemli. Eğer kendinize özel bir şarkınız yoksa bilinen parçalardan yüksek sesle çalınınca tüyler ürperten bir şarkı seçin.

-T-
Topuk

Gelinin cezası… Pek çok kadın normal zamanlarda topuklu ayakkabı giymez. Ama gelinliğinizi de lütfen düz ayakkabıyla giymeyin. Ama gecenin ilerleyen saatleri için mevsime göre çeşitli alternatifler düşünebilirsiniz. Ayakkabınızın altına da bekar arkadaşlarınızın adlarını da yazmayı unutmayın!

-U-
Uyum

Üzerinizdekilerin, takılarınızın, ayakkabılarınızın, buketinizin gelinliğinizle bir harmoni içinde olması gerekiyor. Farklı farklı parçalar bir araya gelince bazen zorluk çıkabiliyor. O zaman dengeyi bozmamak için bazı şeylerden fedakarlık etmeniz gerekiyor. Önceliğinizi belirleyin ve ona göre hareket edin…

-V-

Vintage
Farklı, eski ve nostaljik bir detay yakalamaya çalışın. Bu gelinlik ya da takılarınızla alakalı olmayabilir. Düğün konsepti içinde de eski detayları oş bir şekilde yakalamanız mümkün. 20’lerden 70’lere uzanan bir zaman tüneli sizleri bekliyor.

-Y-
Yenilik

Eskileri bir kenara bırakın ve yeni tasarımcılara dikkat edin. İnanıyoruz ki genç ve yeni tasarımcılararasından hayallerinizdeki gelinliği size tasarlayacak olanlar vardır. Hatta hazır almanın yanı sıra onlarla görüşüp diktirebilirsiniz de…

-Z-
Zerafet

Hareketinize, duruşunuza, konuşmalarınıza dikkat edin.Giyim kuşam iyi de tavırlarınız da kibar görünümünüze uygun olmalı Fotoğraf için poa verirken, insanlar sizi tebrik ederken gülümsemeyi ihmal etmeyin.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *