25 Bahar Düğünü ve Kır Düğünü Önerisi

1gowntown_540

Bahar insana neşe katan mevsimlerden biridir. Bunun tadını çıkarmaya ve düğününüzü pastel renkler, taze çiçekler ve eğlenceli fikirlerle düzenlemeye ne dersiniz.

1. Çiçeklerden hazırlanmış konfetiler idealdir. Konfeti dışında çiçekleri masaların üzerine serpiştirerek mekan dekarasyonu için de kullanabilirsiniz. Ayrıca bu özel günden konuklarınıza hatıra kalmasını istiyorsanız, çiçekleri küçük kutulara yerleştirip hediye olarakta verebilirsiniz.

2. Organizasyonu çiçek teması üzerinden hazırlayabilirsiniz. Konukların hangi masada oturacağını gösteren isim kartlarını çiçek şeklindeki küçük aksesuvarlara tutturabilirsiniz. Böylece temayı uygulamanın yanı sıra masalara renk de katmış olursunuz.

531746489_4b81e087d8

3. Arka planda tazelik uyandıran renklere vurgu yapılması bahar teması çağrıştırmanın sofistike bir yoludur. konuklarınıza vereceğiniz fil dişi rengindeki bir kutu, beyaz masa örtüsü ve beyaz yemek takımlarıyla bütünlük oluşturur.

4. Düğün mekanında romantik bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, ışıklandırmaya önem vermelisiniz. Mumlar herzaman yumuşak ve parlak bir ışık yayarlar. Özellikle havanın kararmasıyla birlikte… Şanslıysanız ve iyi bir havaya denk gelirseniz, mumlar dışarıda da büyüleyici bir atmosfer yakalamanızı sağlayacaktır.

5. Konuklarınıza verebileceğiz en güzel hediye çiçek tohumlarıdır. Düğününüzün üzerinden zaman geçse de o özel günü sizinle paylaşan davetliler ektikleri tohumların büyümesini gördükçe düğün gününüzü hatırlarlar. Bu isim kartlarını küçük zarflardan hazırlayıp, zarfların içine de tohumları koyabilirsiniz.

6. Düğün pastanızın ilham aldığınız bahar temasıyla uyumlu olması için pastanızın krem ya da pastel renklerde goncalar, kelebekler ya da kurdelelerle süslenmiş olmasına özen gösterin.

dugun-pastasi

7. Düğünüzde çocukları unutmayın. Onların eğlenmesi için küçük etkinlikler düzenleyebilirsiniz.Hattahava güzelse dışarıda onlar için ayrı bir oyun alanı ayarlayabilir ve onlarında diğer konuklarınız gibi güzel vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

8. Hava nasıl olursa olsun dışarıyı içeriye taşıyarak baharın keyfini çıkarabilirsiniz. Düğün yapacağımmnız mekanı nergis, lale, gül, ve sümbül gibi mevsim çiçekleriyle doldurabilir ve düğün alanına girişteki kapıyı çiçek ve yapraklardan oluşan bir kemerle dekore ettirebilirsiniz.

9. Pembe harika bir bahar rengidir. Düzenleyeceğiniz organizasyon içinse mükemmel bir tema olabilir. Dekorasyonu ve çiçekleri pastel tonlardaki pembelerden seçebilir ya da güzel bir kombinasyon için pembeyi yeşil ve kremle kullanabilirsiniz.

10. Nergisleri seviyorsanız düğün teması için hazırladığınız renkler arasına neden sarıyıda eklemeyesiniz? Masaların bir ucundan diğer bir ucuna kadar nergisleri serpiştirebilir ve böylece mekana renk katabilirsiniz.

dugun-masasi

11. Kelebek, bahar düğünlerinim en değerli temalarından biridir. Davetiyenizde bir motif olarak kullanabileceğiniz gibi mekanı dekore etmek içinde kullanabilirsiniz. İsim kartlarının üzerine pastel renklerde kelebekler iliştirerek çok güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.Kelebekleri bunun gibi daha bir çok şekilde düğününüzde kullanabilirsiniz.

12 Düğününüzden geriye güzel bir hatıra kalmasını ve aynı zamandada kendini özel hissetmesini istiyorsanız, bahar temasına uygun bir not defteri almaya ne dersiniz? Fakat bu defteri alırken yıllara meydan okuyacak kadar dayanıklı olmasına dikkat edin.

13. Seçtiğiniz bahar renklerini aksesuvarlarınınızda da kullanabilirsiniz. Özellikle yeşil ve lila renklerindeki aksesuvarlar düğün temanızla uyum içerisinde olacaktır.

14. Yerel yemeklerden oluşan lezzetli bir mönü seçin. Mevsimin ruhunu kuşkonmaz, kuzu eti ve bebek sebzeler ile yakalayın.Ayrıca meyveli cheesecake yada taze çilekleri içeren harika bahar tatlılarını ve meyvelerinide mönünüze eklemeyi unutmayın.

59

15. Kurdeleler, mekana bahar havasını katmanın en kolay yoludur. Pembe ve yeşil kurdeleleri sandalyenin arkasına bağlayabilir, konuklara verilecek hediyeleri süslemek ya da çiçek demetlerini bağlamak içinde kullanabilirsiniz.

16. Pembe ve sarının yanında yeşil de tazelik kokan bir bahar düğünü için en uygun renktir. Parlak bir renk seçin ve seçtiğiniz rengi davetiyelerinizde, dekorasyonda ve hediyelerde kullanın…

17. Düğününüze renk katıp biraz daha retro bir görünüm elde etmek için pembe, mavi, yeşil ya da sarı renkteki ekoseli yada puantiyeli masa örtülerini tercih edebilirsiniz. Hatta düğününüzü açık alandaysa bahçeye güneşte harika görünecek küçük bayraklar asabilirsiniz.

54

18. Sadelik, mekanınızın modern ve düzenli görünmesini sağlamanın tek yoludur. Masanın ortasını süslemek için lale, menekşe yada papatya gibi çiçeklerden oluşan sade bir tema tercih edebilirsiniz. Onları masalara yerleştirdikten sonra genel olarak baktığınızda mekanın hem çok şık hem de çok sade göründüğünü fark edeceksiniz.

19. Gelin arabasını çiçek aranjmanı dışında çiçek motifli kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Hatta o gün yanınızda olmayan yakınlarınıza bu kurdelelerle süslenmiş küçük kutuların içinde düğün pastanızdan kalan dilimleri gönderebilirsiniz.

20. Bebek mavisi ve beyaz bahar düğününüzde kullanabileceğiniz klasik renklerdendir. Bu renklerdeki küçük kutular konuklarınıza bir anı bırakmak için idealdir. Hatta masaların ortasını süslemek için kullanacağınız lavanta ya da sümbül gibi mor renklerdeki çiçeklerle bu küçük kutular masada birbiriyle uyumlu görünür.

21. Havanın nasıl olacağını önceden kestirmek zordur. Bu yüzden krem rengindeki şemsiyeleri kendiniz ve konuklarınız için bir kenarda hazır bulundurun ki ani bahar yağmurlarının keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin.

22. Masalara bahar çiçeklerinin isimlerini verebilirsiniz. Papatya, kiraz ağacı, nergis, leylak ya da gonca seçeneklerinizin arasında olabilir.

ashleyandmatt0100

23. Konuklarınıza dağıtacağınız hediyeler yerine gerçekten ihtiyacı olan bir kurum için yardımda bulunabilir ve bunu çeşitli yerlere küçük notlarla konuklarınıza iletebilirsiniz. Örneğin her konuk için bir ağaç diktirebilir ve o kişiye özel bir sertifika hazırlatıp isim kartının yanına koyabilirsiniz.

24. Küçük fenerler mekanınıza sıcak renkler katmanın en ucuz ve güzel yollarından biridir.

25. Konuklarınıza limonata gibi ferahlatıcı meyveli içecekler sunabilirsiniz.

1 Yorum Bulunuyor

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *