2013’de Evleneceklere Kır Düğünü Önerileri

Kategoriler: Düğün

kır-düğünü

 Şimdi Düğünler Yemyeşil Kırlarda

Bir çok genç kızın hayalidir kendisini gelinlik içinde kır düğününde görmek. Yanında sevdiği erkek, yüzünde mutlu bir tebessüm, parmağında aşkın halkası, harika bir düğün yeri, yemyeşil bir kır düğünü

Şunu önemle belirtmeliyiz ki bu sürece gelmek, hayal ettiğiniz muhteşem düğün gününe, rüyalarınızdaki kır düğünü saatlerine ulaşmak aslında zevkli olduğu kadar da zorda..Evlenme teklifinizi aldıktan sonra hummalı bir koşuşturma içinde bulacaksınız kendinizi. Ailelerin tanışması ile yaşayacaksınız ilk heyecanı. Sonra belki de ne olduğunu bile anlayamadan hayal ettiğiniz düğünün, kır düğününün tarihi alınmış hazırlıkları başlamış bile.

Kır düğününüze hazırlanırken hiçbir detayı atlamamalı, planlı hareket etmelisiniz.

Kırsal alanlar son yıllarda evlenecek çiftlerin tercih ettiği mekanlar arasında. Üstelik metropol şehirlere oldukça yakın olan bu mekanlar düğüne katılacak misafirlere için de güzel bir kaçamak niteliği taşıyor. Güzel bir barbekü partisi, rengarenk çiçeklerle süslenmiş bir mekan kır düğünlerinin olmazsa olmazlarından.
Ayrıca partide birilerini rahatsız etmemek için müziğin sesini de kısmak zorunda kalmayacaksınız.

Bahar düğününde o özel günü konfetilerle renklendirebilirsiniz. Tabi bu planı düşünürken mekandan da onay alınması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ama onlara biyolojik olarak parçalanabilen konfeti kullanacağınızı söylerseniz daha ılımlı yaklaşabilirler.
Bunun dışında havada uçuşan baloncuklar, havai fişek, havaya bırakılan balonlarda kır düğününüzün sürprizleri arasına girmeyi hak eden önerilerimiz arasında.

Belki de açık havada düğün yapmanın en riskli tarafı, hepimizin malumu; yağmur… Aylar öncesinden başlayan “yağmur yağmasın” dualarının tutup tutmayacağı son haftaya kadar belli olmaz. Bazen hava yağmaz ama kapalıdır. Yağabilir de, yağmayabilir de durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Anlaşma yaptığınız düğün mekanı ile B Planı yapın. Mutlaka kapalı alana yedek set up kurdurun. Bazı kır düğünü mekanlarının kapalı alanları kişi sayınızı karşılamayabilir, bu durumda portatif (şeffaf) çadır kiralayabilirsiniz.50 kişiden 1000 kişiye kadar bu tür çadırlar kurdurulabiliyor. Ancak buna organizasyon gününden önce karar vermelisiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *