2012 Düğün Pastası Trendleri

Kategoriler: Düğün Pastası

2012-düğün-pastası-trendleri

Düğün Pastasında Son Trendler

Düğünlerin, nişanların olmazsa olması pastalarda bu sezon trendler neler? Düğün pastası seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Düğün ve tüm diğer özel günler için tasarlanan pastaların olmazsa olmaz tek şartı, lezzettir. Tüm düğün pastaları tam bir görsel şölen ile o unutulmayacak geceye damgasını vuracak şekilde hazırlanır. Düğün pastaları, çiftlerin zevkleri, talepleri doğrultusunda usta aşçıların maharetli ellerinde şekillenir. Böylece hem evlenen çift hem de davetliler için düğünün en “tatlı” anlarından birini oluşturur.

Düğün pastalarının olmazsa olmazları nelerdir?

Düğün pastası, lezzetinin yanı sıra düğün konseptini tamamlayan son nokta olmalıdır. Bu da ancak renklerin uyumu, süslemelerin doğru kullanılması ile mümkün olur. Unutmayın pasta, düğün davetlilerinin en çok konuştuğu düğün malzemelerinden biridir. Düğün pastasının olmazsa olması tabaklarda kalmayıp lezzetiyle damaklarda anılmasıdır.

Düğün pastası seçerken neye dikkat edilmelidir?

Burada dikkat edilmesi gereken 4 ana unsur vardır:
– Düğünün konseptiyle pastanın bir uyum sağlaması,
– Seçilen show cake’in kişi sayısıyla doğru orantıda olması,
– Pastanın içeriğinin ve tasarımının mevsime ve ortama uygun olması,
– Mutlaka düğün pastasına karar vermeden önce tadım yapılarak lezzetinin onaylanması gereklidir.

Düğün konseptine göre pasta önerileri

Seçtiğiniz mekanın ve dekorun pastanıza yansıması düğünün görsel açıdan daha şık gözükmesini sağlar. Örneğin kır düğününde daha çok doğaya uyum sağlayan süslemeler kullanılmalıdır. Kapalı ve klasik mekanlarda ise konsept için seçilen renklerle uyumlu pastalar tercih edilmelidir.

İçerik olarak bahar ve yaz aylarında daha çok mevsim meyveleri tercih edilir. Kış ve sonbahar aylarında ise çikolata ağırlıklı pastalar ön plana çıkar.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *